Podatki

Tax compliance

Tax Compliance – Kompleksowe usługi dla Twojej firmy

Zrozumienie i przestrzeganie obowiązujących przepisów podatkowych jest kluczowe dla każdej firmy poszukującej stabilności i wzrostu. Pomożemy Twojej firmie skupić się na realizacji założonych celów biznesowych, zapewniając jednocześnie prawidłowy sposób zarządzania jej aspektami podatkowymi.

 

Dlaczego Tax Compliance jest ważne dla Twojej firmy?

Usługa tax compliance polega na kompleksowej obsłudze w zakresie wypełnienia obowiązków podatkowych ciążących na podatniku. Prawidłowe wywiązywanie się z obowiązków podatkowych w zakresie m.in. sprawozdawczości podatkowej nie tylko chroni przed ryzykiem sankcji karnoskarbowych, ale także wspiera budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Tax compliance swoim zakresem obejmuje w szczególności:
Analizę i weryfikację danych i obliczeń podatkowych.
Punktualne oraz poprawne składanie wszelkich dokumentów podatkowych do odpowiednich instytucji.
Przekazywanie informacji o wymaganych płatnościach podatkowych lub szansie na odzyskanie nadpłaconego podatku.

Wsparcie w ramach Tax Compliance

W ostatnim czasie prawo podatkowe w Polsce znajdowało się w fazie chaosu legislacyjnego i interpretacyjnego. Przepisy były często modyfikowane, a zmiany były odraczane i nowelizowane. W takim zamieszaniu łatwo się zgubić, dlatego wsparcie eksperta zewnętrznego staje się istotne w obecnych realiach biznesowych.

Nasze usługi mają na celu zapewnienie, że Twoja firma w prawidłowy sposób spełnia wszystkie zobowiązania podatkowe, co jest fundamentem do prowadzenia bezpiecznej działalności gospodarczej.

W ramach usługi tax compliance zapewniamy:

 • Doradztwo w zakresie bieżących zmian w prawie podatkowym.
 • Indywidualnie dopasowane szkolenia dla pracowników, zwiększające ich świadomość podatkową.
 • Przygotowanie i przegląd deklaracji podatkowych, w tym w szczególności deklaracji VAT oraz weryfikację innych zobowiązań podatkowych.
 • Profesjonalne wsparcie w przypadku kontroli podatkowych i audytów.

 

W celu prawidłowego wypełnienia obowiązków podatkowych, sporządzamy dla Klientów procedury należytej staranności.

Procedura ma za zadanie określić założenia i ramy procesu realizacji obowiązków podatkowych, jak również  jednostki oraz osoby odpowiedzialne za realizację obowiązków w obszarze podatkowym, dostarczając jednocześnie tym podmiotom najistotniejsze informacje, przydatne w wykonywaniu tych obowiązków.

Obszar usług w zakresie tax compliance obejmuje m.in.:
 • Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)
 • Podatek u źródła
 • Podatek od towarów i usług
 • Ceny transferowe

 

Korzyści ze współpracy

Każdy przedsiębiorca decydujący się na współpracę z SWGK otrzymuje gwarancję, że jego firma pozostaje w pełnej zgodności z obowiązującymi standardami sprawozdawczości podatkowej. Wsparcie profesjonalnego doradcy stanowi nie tylko ochronę przed potencjalnymi negatywnymi skutkami nieprawidłowego dopełnienia obowiązków, ale także znaczące korzyści dla firmy:
 • Dostęp do najnowszej wiedzy podatkowej i najlepszych praktyk.
 • Oszczędność czasu i zasobów, które można przeznaczyć na rozwój firmy.
 • Redukcja ryzyka związanego z rozliczeniami podatkowymi.
 • Optymalizacja podatkowa dopasowana do specyfiki działalności, co przekłada się na realne oszczędności.
 • Zwiększenie zaufania wśród partnerów biznesowych i instytucji finansowych dzięki transparentności działalności podatkowej.

 

Nasz zespół ekspercki jest gotów dostarczyć rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa podatkowego. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać Twój biznes w osiąganiu jego celów, jednocześnie dbając o pełną zgodność z przepisami podatkowymi.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.