Doradztwo korporacyjne

Zakładanie spółek, przedsiębiorstw

Zakładanie spółek i przedsiębiorstw – kompleksowa obsługa prawna

 

Rodzaje spółek – która forma prawna jest najlepsza dla Twojego biznesu?

Z poszczególnymi rodzajami działalności biznesowej wiążą się unikalne zestawy cech, ryzyk, a przede wszystkim potrzeb przyszłych wspólników. Wybór konkretnej formy prawnej dla prowadzonego biznesu determinuje strukturę organizacyjną Twojej Spółki, stopień odpowiedzialności oraz prawa i obowiązki osób zaangażowanych w jej prowadzenie. Dostosowanie rodzaju spółki do specyfiki planowanego przedsięwzięcia biznesowego stanowi zatem pierwszy i kluczowy krok na drodze do osiągnięcia sukcesu.

Kodeks spółek handlowych przewiduje szeroką gamę form prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, od spółek osobowych, takich jak spółka jawna, czy komandytowa, przez spółki kapitałowe, w tym bardzo popularne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (z o.o.), aż po spółki akcyjne. Każda z tych form zapewnia nieco inny wachlarz możliwości oraz stwarza potencjał do kreowania struktury organizacyjnej dopasowanej do charakterystyki danej firmy, które warto rozważyć podczas doboru optymalnej struktury dla Twojego biznesu.

Selekcja formy prawnej dla Twojej spółki wpływa nie tylko na organizację wewnętrzną przedsiębiorstwa, ale także na proces jej założenia i rejestracji. Spółka może bowiem zostać powołana w formie pisemnej czy notarialnej, ale także przez Internet. Rejestracja spółki z wykorzystaniem internetowego wzorca umowy to rozwiązanie wygodne, zapewniające bardzo szybki czas rejestracji (trwa ona zwykle około trzech dni roboczych), które może doskonale sprawdzić się w przypadku Klientów zawierających prostą umowę spółki jawnej, komandytowej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub prostej spółki akcyjnej. 

W przypadku potrzeby ukształtowania postanowień umowy spółki w sposób bardziej zaawansowany, czy wniesienia wkładów specjalnych na pokrycie kapitału zakładowego, konieczny może się jednak okazać wybór „tradycyjnej” formy założenia spółki. 

Proces założenia spółki to nie tylko przygotowanie odpowiednich dokumentów i wniesienie wkładów. Wiąże się on także z szeregiem dodatkowych czynności, takich jak złożenie przewidzianych prawem oświadczeń, czy dokonanie zgłoszeń do rejestrów i urzędów. Aby upewnić się, że wszystkie kroki zostały wykonane w sposób prawidłowy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy.

 

Tworzenie spółek i przedsiębiorstw: profesjonalne doradztwo prawne i biznesowe

Wspólnie z naszymi Klientami, z powodzeniem sfinalizowaliśmy dziesiątki projektów obejmujących zakładanie spółek. Decydując się na skorzystanie ze wsparcia SWGK możesz być pewien, że dobierając odpowiednią formę prawną dla Twojej działalności kierujemy się wszechstronnymi kryteriami – bierzemy pod uwagę zarówno aspekty formalnoprawne, jak i organizacyjne, podatkowe, czy finansowe. Współpraca z SWGK przebiega według kilku kluczowych etapów:

Konsultacja

Przed zarekomendowaniem odpowiedniego dla Twojego biznesu rozwiązania, wnikliwie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby.

Opinia prawna

Jeżeli planowane przez Ciebie przedsięwzięcie biznesowe może zostać zrealizowane na kilka alternatywnych sposobów, przygotujemy dla Ciebie spersonalizowane memorandum przedstawiające możliwe scenariusze postępowania.

Wybór rozwiązania

Dokonujesz pewnego wyboru poprzedzonego kompleksową analizą profilu Twojej działalności oraz perspektyw jej rozwoju

Założenie i rejestracja spółki

W zależności od obranego scenariusza działania, zapewniamy pełne wsparcie w procesie założenia i rejestracji spółki – od przygotowania wszelkich niezbędnych dokumentów, aż po dokonanie zgłoszeń rejestracyjnych.

Rejestracja spółki może stanowić dopiero początek Twojej współpracy z SWGK. Wspieramy naszych Klientów w ich dalszej działalności prowadząc obsługę korporacyjną, księgi rachunkowe, czy doradztwo podatkowe

Jesteśmy nastawieni na poznanie Twojego biznesu jak najlepiej. Towarzyszymy naszym Klientom na każdym etapie rozwoju działalności, co pomaga nam jeszcze bardziej skutecznie dobierać rozwiązania oraz sprostać wyzwaniom pojawiającym się w związku z dalszą ekspansją spółki.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.