Doradztwo korporacyjne

Umowy i transakcje

Profesjonalne doradztwo w zakresie umów i transakcji 

 

Przygotowanie i opiniowanie umów

W dobie szeroko pojętej wolności gospodarczej  i otwarcia się biznesu na zagraniczne rynki, umowy biznesowe stanowią podstawę funkcjonowania każdej, nawet najmniejszej firmy. Niezależnie od skali i charakteru prowadzonej działalności, wszyscy przedsiębiorcy regularnie zawierają umowy biznesowe.

Umowy można zawierać na różne sposoby; od tych najmniej sformalizowanych zawieranych w formie ustnej czy dorozumianej, po te, które wymagają największej uwagi, zawieranych zwykle w formie aktu notarialnego. Niezależnie od przedmiotu, rangi i wartości umowy, jako przedsiębiorca powinieneś dopilnować nawet najmniejszych szczegółów Twojej umowy – w przypadku ewentualnego sporu z kontrahentem, to właśnie postanowienia umowy stanowić będą Twoją tarczę i miecz.

W ramach świadczonych usług, SWGK zapewni Tobie profesjonalne przygotowanie i konsultację treści umowy, dbając o każdy detal. W toku wspólnych rozmów, ustalimy czym charakteryzuje się Twoje przedsiębiorstwo i jakie aspekty powinna zawierać Twoja umowa. Przy wykorzystaniu doświadczenia i wiedzy naszego zespołu, zapewnimy Tobie należyte bezpieczeństwo jako stronie transakcji handlowej czy inwestycyjnej.

Jeżeli przedmiot umowy jest zawiły, niejasny albo masz pewne obawy czy wątpliwości – jesteśmy gotowi by przed, w toku, a nawet po zawarciu umowy przygotować dla Ciebie fachową opinię poruszającą wszystkie istotne kwestie z perspektywy Twojego interesu. Opieramy się w pełni na przepisach prawa kontraktowego, a także przyjętych praktykach w transakcjach typu M&A.

Nasze doradztwo w zakresie obsługi transakcji biznesowych

Decydując się na współpracę z SWGK wybierasz pewne, kompleksowe i profesjonalne podejście do Twojej transakcji. Zespół specjalistów z zakresu prawa umów handlowych, a także ekspertów podatkowych, finansowych i księgowych zadba o to, aby każdy, nawet najmniejszy szczegół zawieranej transakcji został należycie przeanalizowany i uregulowany w Twojej umowie.

Wypracujemy z Tobą planowaną transakcję, przygotujemy projekt umowy, naniesiemy odpowiednie zmiany na propozycję zapisów umownych Twojego kontrahenta, zapewnimy wsparcie w negocjacjach, a finalnie –  dostosujemy działalność w kontekście skutków zawartej transakcji.

Konsultacja

W ramach przygotowania do transakcji, omówimy charakter planowanego przedsięwzięcia, a także ustalimy Twoje potrzeby, oczekiwania i cele.

Praca nad umową

Nasz interdyscyplinarny zespół przygotuje dla Ciebie zapisy umowy, które zabezpieczą interesy Twojej firmy.

Koordynacja transakcji

W toku rozmów z kontrahentem, zapewnimy Tobie wsparcie przy negocjacjach oraz skoordynujemy proces zawierania umowy, aż do zamknięcia.

Doradztwo po-transakcyjne

Po zawarciu umowy, dopilnujemy, aby żadne postanowienie - obowiązek, warunek czy termin - nie zostało przez Ciebie przeoczone.

Umowy zawiera się na złe czasy, dlatego już na etapie planowania transakcji i przygotowania umowy, warto skorzystać z usług profesjonalnych doradców. SWGK należycie zadba o Twój interes, abyś mógł bez obaw dalej prowadzić swoją działalność handlową i inwestycyjną.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.