Doradztwo korporacyjne

Obsługa korporacyjna

Kompleksowa obsługa korporacyjna dla Twojej firmy

 

Bieżąca obsługa korporacyjna

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem stałego dopełniania przewidzianych prawem formalności. Podejmowanie odpowiednich działań i reakcji związanych z bieżącymi wyzwaniami biznesowymi niejednokrotnie rodzi konieczność dokonywania mniej lub bardziej sformalizowanych czynności mających na celu dostosowanie się do aktualnych realiów rynkowych i faktycznej sytuacji w przedsiębiorstwie. 

Nie jesteś pewien, co oznacza postanowienie umowy sporządzonej przez Twojego kontrahenta? Potrzebujesz podjąć uchwałę o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy? Otrzymałeś tajemniczo brzmiące, pilne wezwanie z sądu rejestrowego dotyczące zaległego sprawozdania finansowego? A może po prostu nie masz pewności, czy Twoje rozumienie stanu faktycznego z wątkami prawnymi, w którym znalazła się Twoja firma jest prawidłowe?

W takich sytuacjach jak te, Klienci korzystający ze stałej obsługi korporacyjnej SWGK mogą liczyć na natychmiastowe wsparcie naszego doradcy.

 

Nasze doradztwo w zakresie obsługi korporacyjnej spółek

W SWGK rozumiemy, że celem przedsiębiorców jest koncentrowanie swojej uwagi i wysiłku wokół głównego przedmiotu działalności firmy. Jako niezawodny doradca biznesowy wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, oferując stałą obsługę w zakresie prawa korporacyjnego. 

Nasze usługi obejmują w szczególności: 

  • Czynności z zakresu ładu korporacyjnego: Udzielamy wsparcia w zakresie dopełnienia formalnych aspektów zarządzania firmą – mogą one dotyczyć m.in. takich zagadnień, jak sporządzanie projektów uchwał organów spółek, dokumentowanie zmian w organach spółki, zmian umowy spółki, przygotowywania regulaminów organów spółki, czy innych regulaminów o charakterze wewnętrznym, 
  • Reprezentowanie Klientów przed sądami rejestrowymi: Przygotowujemy dla przedsiębiorców zgłoszenia do sądu rejestrowego w postępowaniach o rejestrację wpisów zmian w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego oraz reprezentujemy ich w tych postępowaniach,
  • Wsparcie w wypełnianiu obowiązków rejestrowych i sprawozdawczych: Z dokonywaniem zmian w rejestrze przedsiębiorców bardzo często wiążą się obowiązki przygotowania odpowiednich zgłoszeń do innych urzędów i organów, takich jak zgłoszenia identyfikacyjne do Urzędu Skarbowego, czy do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych; naszych Klientów wyręczamy również w spełnianiu formalności związanych z obowiązkiem składania sprawozdań finansowych poprzez sporządzanie projektów dokumentacji finansowej oraz dokonywanie zgłoszeń w ich imieniu,
  • Odpowiedzi na bieżące zapytania prawne: Aktywnie wspieramy naszych Klientów na każdym etapie rozwoju ich działalności – w ramach stałego doradztwa prawnego udzielamy odpowiedzi na proste zapytania prawne związane z bieżącą działalnością firm,
  • Pozostałe wsparcie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce: Wspieramy podmioty zagranicznym rozpoczynającym działalność w Polsce – poza świadczeniem usług doradztwa w zakresie tworzenia spółek i przygotowywania projektów niezbędnych dokumentów, wspomagamy obcokrajowców w załatwianiu takich formalności, jak nadanie numeru PESEL, czy wyrobienie kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.