Podatki

Podatki międzynarodowe

Podatki międzynarodowe – kompleksowe usługi dla Twojej firmy

Z prowadzeniem biznesu w skali globalnej wiążą się złożone wyzwania prawne – w szczególności zarządzanie podatkami międzynarodowymi staje się coraz bardziej skomplikowane i wymagające. Jako SWGK, oferujemy kompleksowe usługi doradcze dla przedsiębiorców poszukujących optymalnych rozwiązań w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Nasze usługi mają na celu zabezpieczenie Twojej firmy przed ryzykiem podatkowym i zoptymalizowanie jej obciążeń podatkowych na arenie międzynarodowej.

Międzynarodowe doradztwo podatkowe – zadbaj o swoją firmę

Rozwój biznesu na rynkach międzynarodowych  niesie za sobą potencjalne ryzyka podatkowe. Różnice w przepisach podatkowych, zapisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, przepisy dotyczące cen transferowych – to tylko kilka aspektów, które wymagają gruntownej wiedzy i doświadczenia. Z tego powodu, dla pełnego zabezpieczenia Twojej działalności, niezwykle istotna jest współpraca z profesjonalnym doradcą, który pomoże Ci nawigować po złożonych przepisach międzynarodowego prawa podatkowego. Dzięki wsparciu SWGK, Twoje przedsiębiorstwo może skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, mając pewność, że wszystkie aspekty podatkowe są prawidłowo zarządzane i zapewniają zgodność  zarówno z lokalnymi, jak i międzynarodowymi regulacjami. Razem z zespołem ekspertów posiadających bogate doświadczenie w międzynarodowym doradztwie podatkowym jesteśmy gotowi dostarczyć rozwiązania dostosowane do specyfiki Twojej działalności.

Jak możemy pomóc Tobie w zarządzaniu podatkami międzynarodowymi?

Zespół SWGK składa się z doświadczonych ekspertów, którzy specjalizują się w dziedzinie prawa i ekonomii, w tym także międzynarodowym prawie podatkowym. Oferujemy szeroki zakres usług, od bieżącego doradztwa podatkowego, przez planowanie podatkowe, po kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu. Nasze podejście jest zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb Twojej firmy, biorąc pod uwagę specyfikę branży, wielkość przedsiębiorstwa oraz jego cele strategiczne.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym Klientom nie tylko postępowanie w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, ale także maksymalizację oszczędności podatkowych. Pomagamy w identyfikacji ryzyk podatkowych oraz proponujemy skuteczne strategie ich minimalizowania.

Zarządzanie podatkami międzynarodowymi wymaga nie tylko głębokiej wiedzy na temat obowiązujących przepisów, ale również umiejętności ich praktycznego stosowania. Oferujemy naszym Klientom szeroki zakres usług, które obejmują między innymi:

Optymalizacje podatkowe

Identyfikujemy najbardziej efektywne podatkowo struktury Twojej działalności, aby zminimalizować obciążenia podatkowe przy zachowaniu pełnej zgodności z prawem.

Rozliczenia bieżące

Wspieramy przy realizacji bieżących rozliczeń podatkowych.Pomagamy w zrozumieniu i stosowaniu przepisów podatkowych, m.in. w ramach takich usług jak tax compliance, bieżące doradztwo podatkowego czy ceny transferowe.

Transakcje międzynarodowe

Oferujemy kluczowe w obrocie międzynarodowym kompleksowe wsparcie w zarządzaniu obowiązkami podatkowymi.

Nasze usługi w zakresie podatków międzynarodowych

W SWGK rozumiemy, że każda firma jest unikalna, a strategie podatkowe powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i celów biznesowych. Nasze usługi w zakresie efektywnego zarządzania podatkami międzynarodowymi obejmują:

WHT:

Podatek u źródła to rodzaj podatku pobieranego przez państwo od dochodów wypłacanych nierezydentom. Dotyczy głównie przychodów takich jak dywidendy, odsetki, czy należności licencyjne. Co do zasady podmiot wypłacający, tj. płatnik, jest zobowiązany do potrącenia odpowiedniej kwoty podatku przed przekazaniem środków odbiorcy. W ramach naszych usług analizujemy czy w Twoim przypadku wystąpi obowiązek pobrania podatku u źródła czy też na mocy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (UPO) zobowiązanie do pobrania podatku nie występuje, bądź czy istnieje możliwość zastosowania obniżonej stawki.

Tax Compliance:

Zapewniamy pełne wsparcie w zakresie zgodności podatkowej, tj. pomoc w przygotowaniu i składaniu niezbędnych deklaracji, zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi. Tax compliance obejmuje w szczególności podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatek VAT, ale może dotyczyć również innych, specyficznych lokalnych regulacji.

Exit tax:

Podatek od wyjścia, znany również jako exit tax, stanowi formę opodatkowania dotycząca niezrealizowanych zysków, które powstały, gdy aktywa znajdowały się na terytorium Polski, a które następnie są przenoszone przez podatnika do innego kraju. Exit tax ma znaczący wpływ na decyzje restrukturyzacyjne podejmowane przez podatników, wpływając na przeprowadzanie transakcji międzynarodowych i planowanie podatkowe. Nasze usługi są skierowane do wszystkich podatników rozważających przeniesienie aktywów za granicę lub podejmujących inne decyzje mogące podlegać regulacjom exit tax.

Restrukturyzacje:

Restrukturyzacje to procesy zmian w strukturze organizacyjnej, prawnej lub operacyjnej firmy, często stosowane w celu zwiększenia efektywności, minimalizacji zobowiązań podatkowych, czy lepszego zarządzania podmiotami powiązanymi, szczególnie na poziomie międzynarodowym. W kontekście dynamicznych zmian przepisów podatkowych na całym świecie, mających na celu ograniczenie unikania opodatkowania, restrukturyzacja staje się kluczowa dla firm rozwijających działalność zagraniczną. Firmy często stają przed wyzwaniem nie tylko przemyślenia swojej struktury korporacyjnej, ale także dostosowania jej do zmieniających się wymogów prawa i warunków rynkowych. W odpowiedzi na te potrzeby, nasz zespół oferuje kompleksowe usługi wsparcia w zakresie restrukturyzacji, uwzględniając zarówno przepisy o cenach transferowych, jak i MDR i GAAR.

Ulgi podatkowe:

Nasz zespół oferuje szeroki zakres usług związanych z ulgami podatkowymi, które mogą znacząco obniżyć obciążenie podatkowe przedsiębiorstw oraz zachęcić do dalszego rozwoju i inwestycji. Weryfikujemy możliwości skorzystania z ulg podatkowych, doradzamy przy wyborze najodpowiedniejszej ulgi, wspieramy w sporządzaniu wniosków o interpretacje indywidualne, oraz przy kalkulacji ulg.

Konsultacje dotyczące umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (UPO) :

Pomagamy w interpretacji zapisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania w zakresie m.in. powstania tzw. stałego zakładu (ang. “pernament establishment”) czy statusu rzeczywistego właściciela (ang. “beneficial owner”). Właściwa analiza postanowień UPO ma kluczowe znaczenie dla takich kwestii jak zastosowania preferencyjnej stawki podatku u źródła czy dla rozliczeń podatkowych nierezydentów.

W SWGK zobowiązujemy się do dostarczania usług najwyższej jakości, którymi wspieramy naszych Klientów w osiąganiu ich celów biznesowych przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka podatkowego. Nasze doświadczenie w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego pozwala nam oferować rozwiązania, które są nie tylko efektywne, ale także bezpieczne z punktu widzenia przepisów podatkowych. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Twojej firmie rozwijać się na rynku międzynarodowym.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.