German desk

German desk – usługi niemieckojęzyczne

Czym jest German Desk?

Polska z uwagi na swój potencjał oraz lokalizację stanowi dla podmiotów z krajów niemieckojęzycznych szczególnie atrakcyjne miejsce do realizacji przedsięwzięć biznesowych. 

Jako SWGK od lat specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze Klientów z krajów niemieckiego obszaru językowego, zarówno tych, którzy już prowadzą działalność w Polsce, jak i tych, którzy dopiero planują ją rozpocząć.

German Desk to specjalistyczna usługa, która została stworzona właśnie z myślą o tych przedsiębiorcach. Polska, jako kraj oferujący atrakcyjne warunki do rozwijania biznesu, przyciąga coraz więcej firm z obszaru niemieckojęzycznego. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie, SWGK uruchomiło German Desk, w celu kompleksowego wsparcia i doradztwa firm planujących ekspansję w Polsce. Usługa ta zapewnia profesjonalne prowadzenie projektów biznesowych oraz efektywną współpracę na styku polsko-niemieckim, korzystając z bogatego doświadczenia oraz międzynarodowej sieci kontaktów.

German Desk to dedykowany zespół niemieckojęzycznych ekspertów, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z krajów niemieckojęzycznych, zapewniając efektywną oraz bezpieczną realizację rozliczeń w Polsce.

German Desk – nasze usługi

Nasze usługi skupiają się na kompleksowym doradztwie, zapewniając pełne wsparcie w każdym aspekcie prowadzenia działalności gospodarczej. German Desk tworzy interdyscyplinarny zespół specjalistów, umożliwiający kompleksowe i zintegrowane podejście do problemów i wyzwań biznesowych Klientów.

Nasze wsparcie zapewnia sprawną realizację wszelkich projektów biznesowych podejmowanych na terytorium Polski. Podczas realizacji projektów łączymy wiedzę z doświadczeniem i praktycznym podejściem do biznesu. Naszą dewizą jest łączyć kompetencje z innowacją, by jako rzetelny i solidny partner doradzać przy realizacji najbardziej ambitnych projektów.

Pomagamy firmom niemieckojęzycznym w planowaniu i realizacji ekspansji na polski rynek, oferując pomoc na każdym etapie procesu – od założenia firmy, przez dobór rozwiązań, obsługę księgową i kadrowo-płacową, po bieżące doradztwo biznesowe i podatkowe.

Usługi German Desk obejmują między innymi:

Doradztwo podatkowe

W ramach bieżącego doradztwa podatkowego, dokonujemy m.in. analizy skutków podatkowych przeprowadzanych transakcji. Nasz zespół zapewnia wsparcie, które pozwala zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed ewentualnymi ryzykami podatkowymi

Ceny transferowe

Oferujemy kompleksowe wsparcie w obszarze cen transferowych – od przygotowania lokalnych i grupowych dokumentacji cen transferowych, po analizę rozliczeń w ramach grupy kapitałowej i skrojoną na miarę politykę cen transferowych.

Doradztwo transakcyjne

Oferujemy kompleksowe doradztwo w celu identyfikacji, a następnie minimalizacji ryzyk związanych z realizowanymi transakcjami.
Zapewniamy kompleksowe wsparcie Klientów na każdym etapie procesu transakcyjnego.

Doradztwo biznesowe

Nasze doradztwo zorientowane jest na identyfikowanie potrzeb biznesowych, tak by maksymalizować efektywność. Wsparcie dostosowane jest do specyfiki działalności Klientów oraz zawiera rekomendacje co do sposobu działania.

Raportowanie zarządcze

Nasz zespół przygotowuje raporty finansowe na potrzeby grupy kapitałowej lub właścicieli. Zapewniamy raportowanie według polskich, jak i międzynarodowych standardów rachunkowości. Nasze raporty zarządcze są zawsze skrojone na miarę indywidualnych potrzeb.

Outsourcing księgowy

Nasz doświadczony zespół ekspertów zapewnia najwyższą jakość i terminowość prowadzenia ksiąg rachunkowych. Specjaliści SWGK zajmą się aspektami finansowymi i podatkowymi, tak byś Ty mógł skoncentrować się na kwestiach operacyjnych i rynkowych.

Outsourcing kadrowo-płacowy

Przekazanie zadań kadrowo-płacowych, takich jak kalkulacja i obsługa wynagrodzeń czy prowadzenie dokumentacji pracowniczej do profesjonalnego podmiotu to przede wszystkim pewność wysokiej jakości usługi, ale również wymierna obniżka kosztów dla Twojej firmy.

Tax compliance

Tax compliance zapewnia właściwą realizację obowiązków podatkowych. Znajomość lokalnych przepisów prawa oraz współpraca z kompetentnym doradcą efektywnie zabezpiecza przed ryzykiem zakwestionowania rozliczeń podatkowych na terytorium Polski.

Co nas wyróżnia?

German Desk to przede wszystkim znajomość rynku polskiego i niemieckiego, profesjonalizm, interdyscyplinarne podejście oraz biegłość językowa i biznesowa. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie, dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań. Nasz zespół wesprze Państwa biznes na każdym kroku. Wybierz usługę SWGK, której potrzebujesz i skorzystaj z wiedzy naszych licznych ekspertów.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.