Podatki

Estoński CIT

Estoński CIT – niskie i proste w rozliczeniu opodatkowanie Twojego biznesu

 

Co to jest estoński CIT?

Estoński CIT w Polsce znany także jako ryczałt od dochodów spółek, to sposób opodatkowania osób prawnych który umożliwia przedsiębiorstwom opłacanie podatku dochodowego od osób prawnych tylko wówczas, gdy zdecydują się na wypłatę dywidend wspólnikom. Zastosowanie tego mechanizmu skutkuje więc odłożeniem płatności podatku dochodowego do momentu, kiedy firma dokona dystrybucji zysków bezpośrednio na rzecz udziałowców lub akcjonariuszy.

Czy estoński CIT jest korzystny dla Twojej firmy?

Wdrożenie modelu estońskiego CIT wiąże się z możliwością poprawy płynności finansowej, zwiększenia środków dostępnych na pokrycie kosztów związanych z bieżącą działalnością, ale również bardziej efektywnego planowania przyszłych inwestycji. Przechodząc na estoński CIT, zyskujesz kontrolę zarówno nad terminem wystąpienia obowiązku podatkowego, jak i wysokością należności. Opodatkowanie wypłaty zysku w postaci dywidendy jest niższe niż na zasadach klasycznych. Przy opodatkowaniu w formie ryczałtu od dochodów spółek zapłacisz znacznie mniej.
Dzięki naszemu wsparciu dowiesz się, jak skorzystać z rozliczenia w modelu estońskim, co może znacznie obniżyć Twoje faktyczne obciążenie podatkowe. Oferujemy również pomoc w rozwiązywaniu potencjalnych problemów i wątpliwości, jakie mogą pojawić się podczas adaptacji do nowego rozwiązania, zapewniając, że proces ten przebiegnie bezproblemowo.

Dla kogo jest estoński CIT?

Aby skorzystać z estońskiego CIT-u, spółka musi spełnić określone kryteria. Do fundamentalnych kryteriów należy zaliczyć:
Posiadanie wspólników będących osobami fizycznymi – to ważny aspekt, który może wpłynąć na dostępność niektórych form wsparcia lub ulg podatkowych
Zatrudnienie pracowników – firma musi osiągnąć określony minimalny poziom zatrudnienia. Ten wymóg podkreśla znaczenie tworzenia nowych miejsc pracy i przyczynia się do rozwoju lokalnego rynku pracy

Z myślą o wspieraniu rozwoju nowych firm, przewidziano szereg udogodnień, które ułatwiają im start i ekspansję. Nowo założone podmioty mogą korzystać z czteroletniego okresu przejściowego na spełnienie wymogu związanego z poziomem zatrudnienia. Taki bufor czasowy ma na celu zapewnienie przedsiębiorcom wystarczającej przestrzeni na stabilizację i rozwój działalności, zanim zostaną zobowiązani do pełnego spełnienia wszystkich wymogów.
Estoński CIT jest szczególnie korzystny dla spółek, które chcą reinwestować swoje zyski w rozwój. Jest to również atrakcyjne rozwiązanie dla firm rozpoczynających działalność, które chcą uprościć swoje rozliczenia i skupić się na prowadzeniu biznesu. Wszelkie kalkulacje i dokumentacja opierają się wyłącznie na zasadach występujących w przepisach o rachunkowości. W estońskim CIT nie ma rachunkowości podatkowej, liczenia podatkowych kosztów czy amortyzacji. Podatek zapłacisz tylko wtedy, kiedy wypłacisz zysk. To spółka decyduje, kiedy i w jakiej wysokości wypłaca zysk wspólnikom. Ponadto w Estońskim CIT nie występują zaliczki na podatek, dzięki czemu Twój biznes będzie dysponował lepszą płynnością finansową.
Pomagamy zidentyfikować, czy i jak estoński CIT może wspierać Twój biznes. Nasi specjaliści oferują wszechstronne doradztwo w zakresie stosowania modelu opodatkowania według estońskiego CIT. Analizujemy, czy Twoje przedsiębiorstwo spełnia warunki do skorzystania z tego rozwiązania, przeprowadzając szczegółowe oceny i kalkulacje potencjalnych korzyści oraz warunków ich uzyskania. Nasze usługi skierowane są na pomoc w doborze optymalnego modelu opodatkowania Twojego biznesu, zapewniając przy tym bezpieczeństwo podatkowe. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć współpracę, która może zmienić przyszłość Twojej firmy. Razem sprawimy, że podatki nie będą już dla Ciebie problemem, a narzędziem do osiągnięcia sukcesu.

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Napisz nam jak wspólnie możemy zamienić wyzwania w możliwości, a przygotujemy dla Ciebie ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.