Spółka audytorska Sarnowski & Wiśniewski dołącza do HLB International

kwi 28 2009

Po ponad półrocznej nieobecności do Polski wraca jedna z wiodących międzynarodowych sieci audytorsko-doradczych – HLB International. Do współpracy w naszym kraju Grupa zaprosiła firmę Sarnowski & Wiśniewski Spółka Audytorska Sp. z o.o. Proces poszukiwania polskich partnerów rozpoczął się w sierpniu 2008 roku, oficjalną decyzję sieć HLB podjęła w marcu br.

Firma wybierająca spółkę audytorsko - doradczą wybiera przede wszystkim ludzi, którzy w idealnym modelu współpracy stają się partnerami otwartymi na potrzeby drugiej strony. To w połączeniu z wieloletnim, lokalnym doświadczeniem i globalną wiedzą daje klientowi komfort bezpieczeństwa jego biznesu – powiedział James Frost z HLB International.

Dostęp do globalnego know-how, czy udział w międzynarodowych grupach roboczych z obszaru podatków i rachunkowości spółka HLB Sarnowski & Wiśniewski zyska w ramach współpracy z siecią. Firma zamierza także prowadzić projekty globalne polegające między innymi na wprowadzaniu polskich inwestorów na zagraniczne rynki lub wspomaganiu ich obecności na tych rynkach. HLB Sarnowski & Wiśniewski dzięki współpracy z globalną organizacją staje się także naturalnym partnerem dla inwestorów zainteresowanych wejściem na polski rynek, których sieć HLB International obsługuje już w innych krajach.

Dynamiczny rozwój firmy w czasie ochłodzenia gospodarczego jest możliwy. Liczymy, że w 2009 osiągniemy ponad 15% wzrost przychodów. Będziemy kontynuować strategię specjalizacji, oprócz audytu, również w zakresie takich obszarów, jak ceny transferowe, doradztwo podatkowe oraz doradztwo gospodarcze. Intensywnie będziemy też rozwijać dział IT, projektując autorskie narzędzia wspomagające zarządzanie ryzykiem cen transferowych, sprawozdawczość finansową oraz controlling. Obecne 2 lokalizacje – Poznań i Warszawę zamierzamy powiększyć w tym roku o kolejne dwie – Szczecin i Zieloną Górę. Wsparcie międzynarodowego partnera z pewnością nam to ułatwi – powiedział Dariusz Sarnowski, Prezes Zarządu HLB Sarnowski & Wiśniewski.

Spółka Sarnowski & Wiśniewski w branży doradczo – audytorskiej funkcjonuje od 5. lat. Firma zatrudnia lub na stałe współpracuje z ponad 60. ekspertami. Zespół tworzy 9. biegłych rewidentów, doradcy podatkowi i inwestycyjni oraz radcy prawni – istotna część specjalistów zatrudnianych przez spółkę jest obecnie w trakcie zdobywania uprawnień zawodowych. Od początku swej działalności firma odnotowuje wysoką dynamikę wzrostu przychodów, w minionym roku przychody zwiększyły się o ok. 50% w stosunku do roku 2007 i niemal podwoiły w stosunku do 2006. W roku 2008 firma uzyskała ponad 8 mln zł przychodu, w tym ponad 1/3 z tytułu audytu, wydała w toku prowadzonych badań sprawozdań finansowych ponad 180 opinii. Wyniki spółki za 2007 r. uplasowały ją na 28 miejscu w rankingu ogólnym polskich firm audytorskich, publikowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz na miejscu 16 - wg wysokości przychodów (na 60. podmiotów uwzględnionych w rankingu).

Od marca w sieci HLB oprócz spółki audytorskiej HLB Sarnowski & Wiśniewski Polskę reprezentują także: firma M2 Audyt z Bydgoszczy oraz Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki z Krakowa.