Sarnowski & Wiśniewski w rankingu firm audytorskich

sty 26 2009

W najnowszym rankingu audytorów opracowywanym przez dziennik opiniotwórczy Rzeczpospolita Spółka Audytorska Sarnowski & Wiśniewski po raz kolejny awansowała. Wzrost przychodów ogółem o ok. 50% i czterokrotne zwiększenie ilości zatrudnionych osób w stosunku do analogicznego okresu prezentowanego w zeszłorocznym rankingu, to wybrane parametry mające wpływ na wyższą pozycję spółki w rankingach.

Rok 2009, pomimo iż upływać będzie pod znakiem ochłodzenia gospodarczego zapowiada się dla nas obiecująco. Planujemy m.in. rozwój innowacyjnych produktów interaktywnych oraz poszerzenie współpracy międzynarodowej. Strategia specjalizacji, którą konsekwentnie realizujemy daje nam możliwość oferowania usług dostosowanych do potrzeb klienta. Sądzę, że ambitne cele jakie sobie stawiamy nie tylko przełożą się na kolejne awanse Spółki w rankingach, ale przede wszystkim wpłyną na poziom satysfakcji naszych obecnych jak i przyszłych klientów – powiedział Paweł Wiśniewski – wiceprezes zarządu Spółki Audytorskiej Sarnowski & Wiśniewski Sp. z o.o.

Ranking firm audytorskich publikowany przez „Rzeczpospolitą” powstał na podstawie sprawozdań finansowych opublikowanych w Monitorze Polskim B do listopada 2008 roku oraz ankiet rozesłanych do firm audytorskich.

W ocenie brane były pod uwagę m.in. przychody firm audytorskich, liczba wydanych opinii, ilość pracowników oraz liczba zatrudnionych na stałe biegłych rewidentów. W rankingu znalazło się 67 firm audytorskich.