Nowe przelewy do ZUS

sty 09 2018

Nowe przelewy do ZUS

Przypominamy, że od stycznia 2018r. zmianie uległ sposób opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz poszczególne fundusze. Nie uległy zmianie terminy przesyłania deklaracji rozliczeniowych:

- do 5 stycznia za jednostki budżetowe;

- do 10 stycznia za osoby wykonujące działalność gospodarczą indywidualnie – nie zatrudniające pracowników, ani zleceniobiorców;

- do 15tego stycznia za pozostałe podmioty.

Od nowego roku ZUS zlikwidował możliwość opłacania składek na 3 rodzaje kont. W chwili obecnej posługujemy się jednym numerem rachunku bankowego, na który dokonujemy jednego zbiorczego przelewu za całość należnych składek. Od trzeciego kwartału ubiegłego roku ZUS, za pośrednictwem Poczty Polskiej informował przedsiębiorców o numerach indywidualnych rachunków bankowych.

Co jednak jeśli nie otrzymaliśmy takiej informacji? Możemy zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych na konto własnej firmy (wiąże się to z założeniem profilu w ZUS), lub możemy skorzystać ze specjalnie przygotowanej przez ZUS strony internetowej generującej dla przedsiębiorców ich indywidualne numery bankowe:

https://www.eskladka.pl/

Wystarczy podać NIP oraz REGON przedsiębiorstwa.

Ponieważ każdy z przedsiębiorców posiada indywidualny rachunek bankowy, w tytule przelewy nie potrzebne staje się podawanie NIP i innych wartości identyfikujących firmę. Dokonujemy płatności jak za każdą inną czynność (np. zakupy w e-sklepach), a w tytule przelewu możemy podać dowolną dla nas treść.

Zapraszamy do współpracy!

61/ 866 67 88 hr@swgk.pl