Jak umilić czas w pracy?

kwi 10 2018

Jak umilić czas w pracy?

Wykonywanie podobnych zadań przez kilka godzin z rzędu, konieczność wykazywania się kreatywnością, dobrą pamięcią i szybkością działania to codzienność w większości miejsc pracy.

Jak zatem umilić sobie i pracownikom wypełniony zawodowymi obowiązkami program dnia? Jak sprawić, by praca kojarzyła się nie tylko z nowymi wyzwaniami zawodowymi lub rutyną, ale również z miejscem, gdzie można się dobrze i przyjemnie poczuć?

Odpowiedź na te pytania znaleźli managerowie dużych firm technologicznych takich jak Google, Microsoft czy LinkedIn. Jeśli natrafiliśmy na jakiś trudny do rozwiązania problem i poświęciliśmy na to już naprawdę sporo energii, to nic nam raczej nie pomoże jeśli będziemy dalej zastanawiali się nad rozwiązaniem. W takich sytuacjach warto zająć się czymś innym bądź zrobić sobie chwilę przerwy i po niej przystąpić do dalszej pracy. Jak to zrobić? Dla kogoś będzie to przeczytanie rozdziału książki, dla innego oglądnięcie odcinka serialu, przespacerowanie się po firmowym tarasie czy też krótka drzemka, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu.

Ta zachodnia kultura pracy powoli zadomawia się również w naszych rodzimych firmach. Coraz częściej słyszymy o różnych pomysłach polskich przedsiębiorców, których celem jest umilenie czasu pracy pracownikom. W tym celu powstają także nowe stanowiska pracy, gdzie osoba zatrudniona na tym stanowisku ma za zadanie sprawić, aby pracownik czuł się w biurze dobrze, był zrelaksowany a co za tym idzie odpowiednio zmotywowany do pracy.

Drodzy Pracodawcy, pamiętajcie o tym, że pracownik wypoczęty to pracownik wydajny